Main Menu
User Menu

8. pěší pluk [1921-1934]

8. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 8. INFANTERIE-REGIMENT
8. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Frankfurt
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 3. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Frankfurt am Oder
Velitelé pluku 01.1921-06.1922 Forstner Ernst svobodný pán von
06.1922-02.1925 Esebeck Friedrich svobodný pán von
02.1925-02.1926 Steffen Otto
02.1926-01.1929 Schenckendorff Max von
01.1929-10.1931 Petri Hans
10.1931-10.1933 Witzleben Erwin von
10.1933-03.1934 Sperrle Hugo
03.1934-10.1934 Brockdorff-Ahlefeldt Wilhelm hrabě von
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/8
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/8
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/8
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 8
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/8-pesi-pluk-1921-1934-t60079#216719Verze : 0
MOD