8. pěší divize [1943-1945]

8th Infantry Division

     
Název:
Name:
8. pěší divize
Originální název:
Original Name:
8th Infantry Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
8. motorizovaná divize
Datum zániku:
Disbanded:
20.11.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.05.1943-DD.07.1944 McMahon, William C. (Major General)
DD.07.1944-DD.12.1944 Stroh, Donald A. (Major General)
DD.12.1944-DD.02.1945 Weaver, William G. (Major General)
DD.02.1945-DD.11.1945 Moore, Bryant E. (Major General)
DD.11.1945-20.11.1945 Miley, William Maynadier (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.05.1943-15.02.1957 28. pěší pluk
DD.09.1944-DD.10.1944 2. prapor Rangers

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Wilson, John B.: Armies, Corps, Divisions, and Separate Brigades, Center of Military History, United States Army, Washington, 1999
www.fatherswar.com
URL : https://www.valka.cz/8-pesi-divize-1943-1945-t603#552216Verze : 3
MOD
Velitelé:
15.12.1943 Maj.-Gen. William C. McMahon
12.07.1944 Brig.-Gen. Donald A. Stroh
30.08.1944 Maj.-Gen. Donald A. Stroh
28.11.1944 Brig.-Gen. W.G. Weaver
08.01.1945 Brig.-Gen. James A. Pickering (acting)
14.01.1945 Brig.-Gen. W.G. Weaver
06.02.1945 Maj.-Gen. W.G. Weaver
25.02.1945 Brig.-Gen. Bryant E. Moore
URL : https://www.valka.cz/8-pesi-divize-1943-1945-t603#813Verze : 0
MOD
Struktura divize:


13th Infantry Regiment
28th Infantry Regiment
121st Infantry Regiment
43rd FA Battalion (105mm Howizter)
45th FA Battalion (105mm Howizter)
56th FA Battalion (105mm Howizter)
28th FA Battalion (155mm Howizter)
8th Reconnaissance Troop (Mechanized)
8th Quartermaster Company
12th Engineer Combat Battalion
8th Medical Battalion
8th Signal Company
708th Ordnance Light Maintenance Company
Band
Headquarters Company
Military Police Platoon
URL : https://www.valka.cz/8-pesi-divize-1943-1945-t603#814Verze : 0
MOD
Chronologie bojového nasazení v Evrope:


Aktivovana: 01.07.1940
Prijezd do Evropy: 15.12.1943
Presun na kontinent: 04.07.1944
Zapojeni do boje (prvni jednotky): 06.07.1944
Zapojeni do boje (cela divize): 08.07.1944
URL : https://www.valka.cz/8-pesi-divize-1943-1945-t603#3146Verze : 0
MOD
Ztráty behem 2.svetove valky:


Mrtvi: 2239
Zraneni: 10370
Nezvestni: 514
Zajati: 335
Bojove ztraty celkem: 13458
Nebojove ztraty: 7598
Celkovy pocet ztrat: 21056
URL : https://www.valka.cz/8-pesi-divize-1943-1945-t603#3147Verze : 0
MOD
Assistant Division Commander
1944.02.15 Brig.Gen.Nelson M.Walker
1944.07.12 Col.Cyrus H.Searcy
1944.07.26 Col.Charles D.W.Canham
1944.09.01 Brig.Gen.Charles D.W. Canham
Artillery Commander
1943.12.15 Brig.Gen.James A.Pickering
Chief of Staff
1944.02.15 Col.Thomas J.Cross
1944.11.27 Lt.Col.Thomas B.Whitted Jr.
1945.02.09 Col.Thomas B.Whitted Jr.
1945.03.22 Lt.Col.Joseph K.Gibson
Assistant Chief of Staff G-1 ( Personnel )
1944.02.01 Maj.Edwin W.Grenelle
1944.03.31 Lt.Col.Edwin W.Grenelle
Assistant Chief of Staff G-2 ( Intelligence )
1943.12.12 Lt.Col.Joseph K.Gibson
1945.03.22 Maj.Laban G.Lively
1945.05.01 Lt.Col.Laban G.Lively
Assistant Chief of Staff G-3 ( Operations & Training )
1944.02.16 Lt.Col.Thomas H.Beck
1945.04.01 Lt.Col.Fielder P.Greer
Assistant Chief of Staff G-4 ( Supply & Evacuation )
1944.02.15 Lt.Col.Thomas B.Whitted Jr.
1944.11.27 Maj.Jacob Shacter
1944.12.20 Lt.Col.Jacob Shacter
Assistant Chief of Staff G-5 ( Civil Affairs )
1944.05.31 Maj.Richard G.Croft
1944.11.06 Lt.Col.Richard G.Croft
1945.04.16 Maj.Leter A.Ahroon
Adjutant General
1944.02.15 Lt.Col.James D.C.Breckinridge
1945.02.03 Maj.Cromartie


Vznik: 1 července 1940
Příchod ETO: 15 prosince 1943
Přesun na kontinent: 4 července 1944 ( D+28 )
Vstup do boje
....první jednotky: 6 července 1944
....celá divize: 8 července 1944
Počet dní v boji: 266


Ztráty
Mrtví: 2 239
Zranění: 10 370
Nezvěstní: 514
Zajatí: 335
Bojové ztráty: 13 458
Nebojové ztráty: 7 598
Celkové ztráty: 21 056
Obměna divize: 149.4%


Kampaně
Normandy
Northern France
Rhineland
Centar Europe


Vyznamenání
Distinguised Service Cross: 32
Legion of Merit: 11
Silver Star: 709
Soldier Medal: 30
Bronze Star: 2 287
Air Medal: 106


Počet válečných zajatců................316 187


13th Infantry Regiment
1944.07.08 Col.Robert A.Griffin
1944.11.25 Lt.Col.Earle L.Lerette
1944.12.01 Col.Numa A.Watson
28th Infantry Regeiment
1944.07.08 Col.Lester A.Webb
1944.07.09 Lt.Col.Henry B.Kunzig ( zastupující )
1944.07.14 Col.Kenneth E.Anderson
1944.08.31 Col.Merrith E.Olmstead
1945.03.04 Col.Thomas H.Beck
121st Infantry Regiment
1994.07.08 Col.Albert H.Peyton
1944.07.09 Col.John R.Jeter
1944.11.25 Col.T.J.Cross
1945.03.22 Lt.Col.Earl L.Lerette


URL : https://www.valka.cz/8-pesi-divize-1943-1945-t603#79810Verze : 0
znak 8th Infantry Division

znak 8th Infantry Division
URL : https://www.valka.cz/8-pesi-divize-1943-1945-t603#50316Verze : 0
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!