Main Menu
User Menu

8. motostřelecká brigáda [1942-1945]

8th Motor Rifle Brigade / 8-я мотострелковая бригада

     
Název:
Name:
8. motostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
8-я мотострелковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1942-31.05.1942 Moskevský vojenský okruh
01.06.1942-13.09.1942 8. tankový sbor
14.09.1942-31.10.1942 Moskevský vojenský okruh
01.11.1942-30.11.1942 ?
01.12.1942-DD.05.1945 9. tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.1942-DD.MM.1944 Východoevropské válčiště
DD.MM.1944-DD.MM.1945 Středoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
07.04.1942-22.09.1942 Savinov, I.F. (Podpolkovnik / Подполковник)
28.04.1942-15.12.1943 Bojarinov, P.A. (Polkovnik / Полковник)
DD.09.1942-15.03.1943 Šešukov, Ch.D. (Podpolkovnik / Подполковник)
10.06.1943-01.08.1943 Železnjak, A.M. (Podpolkovnik / Подполковник)
25.12.1943-28.11.1944 Truškin, P.I. (Podpolkovnik / Подполковник)
29.11.1944-10.06.1945 Šemjakin, Michail Petrovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
18.04.1942-15.08.1942 Šešukov, Ch.D. (Major / Mайор)
15.08.1942-06.05.1945 Zadvorskij, N.K. (Major / Mайор)
06.05.1945-10.06.1945 Jermolenko, I.J. (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bobrujská
Vyznamenání:
Decorations:
25.07.1944 Řád rudého praporu
19.02.1945 Řád Suvorova, 2.třída
03.05.1945 Řád Kutuzova, 2.třída
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru
URL : https://www.valka.cz/8-motostrelecka-brigada-1942-1945-t177638#522983Verze : 0