Main Menu
User Menu

8. divize [1898-1945]

8. divize


5. pěší pluk
17. pěší pluk
31. pěší pluk
8. průzkumný pluk
8. dělostřelecký pluk (12x 75mm děla, 12x 105mm a 12x 150mm houfnice)
8. ženijní pluk
8. spojovací jednotka
8. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/8-divize-1898-1945-t20135#75714Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 8. Divize
Datum vzniku 01.10.1898 Hirosaki
Předchůdce ---
Datum zániku DD.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství DD.10.1937 Kwantungská armáda
13.01.1938 3. Armáda
19.09.1941 20. Armáda
??.07.1944 14. Armádní okruh
??.03.1945 41. Armáda
Dislokace ---
Velitelé 02.07.1918 - 20.07.1921 Shirai, Jiro
20.07.1921 - 04.02.1924 Onodera, Jutaro
04.02.1924 - 26.08.1927 Hishikari, Takashi
26.08.1927 - 01.07.1929 Masaki, Jinsaburo
01.07.1929 - 01.08.1931 Miyoshi, Ichi
01.08.1931 - 05.03.1934 Nishi, Giichi
05.03.1934 - 02.12.1935 Nakamura, Kotaro
02.12.1935 - 02.08.1937 Shimomoto, Wataru
02.08.1937 - 10.12.1938 Maeda, Toshitame
10.12.1938 - 28.10.1940 Tsukada, Osamu
28.10.1940 - 26.06.1942 Honda, Masaki
26.06.1942 - DD.09.1945 Yokoyama, Shizuo
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/8-divize-1898-1945-t20135#307617Verze : 0