Main Menu
User Menu

8. brigáda [1925-1936]

8th Brigade

     
Název:
Name:
8. brigáda
Originální název:
Original Name:
8th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
8. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1936
Nástupce:
Successor:
8. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1925-25.08.1936 4. divize
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-25.08.1936 East Point, Fort McPherson

Velitel:
Commander:
23.03.1925-06.08.1925 Winans, Edwin B. (Brigadier General)
07.08.1925-01.04.1926 Eltinge, LeRoy (Brigadier General)
01.04.1926-25.01.1927 Leitch, Joseph D. (Brigadier General)
25.01.1927-17.03.1927 Burt, Reynolds J. (Colonel)
17.03.1927-24.12.1927 Williams, Herbert O. (Brigadier General)
24.12.1927-01.03.1928 Burt, Reynolds J. (Colonel)
01.03.1928-03.09.1929 Lott, Abraham G. (Brigadier General)
19.09.1929-25.08.1933 Estes, George H. (Brigadier General)
25.08.1933-12.01.1934 Moorman, Thomas S. (Colonel)
12.01.1934-25.08.1936 Van Horn, Robert O. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/8-brigada-1925-1936-t197954#568204Verze : 3
MOD