Main Menu
User Menu

77. gardová střelecká divize [1943-1946]

77th Guard Rifle Division / 77-я гвардейская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
77. gardová střelecká divize
Originální název:
Original Name:
77-я гвардейская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
173. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1946
Nástupce:
Successor:
10. samostatná gardová střelecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-10.06.1945 25. střelecký sbor
11.06.1945-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.03.1943-DD.06.1944 východoevropské válčiště
DD.06.1944-DD.06.1945 středoevropské válčiště
DD.06.1945-DD.06.1946 Archangelsk, ? /

Velitel:
Commander:
01.03.1943-01.11.1943 Askalepov, Vasilij Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.11.1943-09.05.1945 Chorikov, Ivan Pavlovič (Polkovnik / Полковник)
10.05.1945-DD.06.1946 Askalepov, Vasilij Semjonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Černigovská střelecká divize
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/77-gardova-strelecka-divize-1943-1946-t30484#522438Verze : 0
MOD