Main Menu
User Menu

74. gardová střelecká divize [1943-1945]

74th Guard Rifle Division / 74-я гвардейская стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
74. gardová střelecká divize
Originální název:
Original Name:
74-я гвардейская стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
45. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1943-05.05.1943 62. armáda
05.05.1943-DD.05.1945 29. gardový střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.03.1942-01.09.1943 Sokolov, Vasilij Pavlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.09.1943-29.11.1943 Jugatov, Michail Ivanovič (Podpolkovnik / Подполковник)
30.11.1943-31.01.1944 Kuzin, Andrian Timofejevič (Polkovnik / Полковник)
01.02.1944-01.05.1944 Bakanov, Dmitrij Jevtignějevič (Polkovnik / Полковник)
11.05.1944-03.06.1944 Možejko, Karl Karlovič (Polkovnik / Полковник)
04.06.1944-09.05.1945 Bakanov, Dmitrij Jevtignějevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/pHihYQ
URL : https://www.valka.cz/74-gardova-strelecka-divize-1943-1945-t30481#523501Verze : 0
MOD