Main Menu
User Menu

71. výsadkový úderný prapor [1989-1991]

71st Airborne Commando Battalion

     
Název:
Name:
71. výsadkový úderný prapor
Originální název:
Original Name:
71. výsadkový úderný prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1989
Předchůdce:
Predecessor:
71. úderný výsadkový prapor
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1991
Nástupce:
Successor:
71. prapor rychlého nasazení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1989-31.10.1991 Zpravodajská správa
Dislokace:
Deployed:
01.10.1989-31.10.1991 Chrudim, kasárny Otakara Jaroše /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
06.05.1989-19.10.1991 71. výsadkový úderný prapor Národního hrdiny Jana Švermy
20.10.1991-31.10.1991 71. prapor československých parašutistů
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
krycí číslo VÚ 5169
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
www.csla.cz
URL : https://www.valka.cz/71-vysadkovy-uderny-prapor-1989-1991-t49357#379312Verze : 1
MOD
71. výsadkový úderný prapor "Národního hrdiny Jana Švermy"


Vznik: 1. 10. 1989 přejmenováním 71. úderný výsadkový prapor


Čestné názvy:
1. 10. 1989 "Národního hrdiny Jana Švermy"
28. 10. 1991 "Československých parašutistů"


Krycí číslo:


Dislokace: Chrudim


Nadřízený stupeň:


Podřízené jednotky:


Zrušení: 31. 10. 1991 reorganizován na 71. prapor rychlého nasazení


Zdroj:
www.vojenstvi.cz ISSN: 1802-1514
archív autora
URL : https://www.valka.cz/71-vysadkovy-uderny-prapor-1989-1991-t49357#191481Verze : 0
MOD