Main Menu
User Menu

71. úderný výsadkový prapor [1987-1989]

71st Commando Airborne Battalion

     
Název:
Name:
71. úderný výsadkový prapor
Originální název:
Original Name:
71. úderný výsadkový prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1987
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1989
Nástupce:
Successor:
71. výsadkový úderný prapor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1987-01.10.1989 Zpravodajská správa
Dislokace:
Deployed:
01.10.1987-01.10.1989 Chrudim, kasárny Otakara Jaroše /

Velitel:
Commander:
01.10.1987-DD.MM.RRRR Marguš, Jozef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1987-30.09.1989 štáb praporu
01.10.1987-30.09.1989 padáková výsadková rota
01.10.1987-30.09.1989 protitankové družstvo
01.10.1987-30.09.1989 minometné družstvo
01.10.1987-30.09.1989 četa týlového zabezpečení
Čestný název:
Honorary Name:
06.05.1989-01.10.1989 71. výsadkový úderný prapor národního hrdiny Jana Švermy
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
krycí číslo VÚ 5169
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
www.csla.cz
URL : https://www.valka.cz/71-uderny-vysadkovy-prapor-1987-1989-t49356#376720Verze : 1
MOD