Parabellum P-08 ´Luger´

Autor : 🕔17.12.2002 📕34.786

Hledáme nové kolegy

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!

Podobné články

Další články autora

Rozpočet tohoto webu pro rok 2018 : 85.000,- Kč / Příjmy doposud : 0,- Kč
♡ Chci přispět

Ruční  palná zbraň Parabellum P-08, též zvaná jako „Luger“ vznikla již koncem 19.století. Autorem pistole je německý konstruktér Georg Luger a její typové označení P-08 je odvozeno od roku jejího zavedení do výzbroje německé armády (1908). Popularitě pistole, původně používající náboj 7,65 mm Parabellum, do značné míry přispělo její přepracování na mnohem používanější náboj ráže 9 mm Parabellum. Pistoli do své výzbroje zavedla německá armáda i námořnictvo a postupem času byla nezanedbatelnou součástí každého německého vojáka.


V letech 1908 – 1945 se vyrobilo přes 2,5 milionu těchto zbraní. Charakteristický kloubový mechanismus uzamčení závěru byl garantem spolehlivé funkce zbraně a zároveň zdrojem problémů. Systém fungoval bezvadně, pokud byl dokonale čistý, což bylo v bojových podmínkách prakticky neuskutečnitelné. Pistole nicméně proslula vynikající přesností střelby (zvláště pokud se při střelbě použila přídavná pažba, připevněná na hřbetě rukojeti), ergonomicky vhodným sklonem rukojeti a vysokou kvalitou výroby dokonce i u exemplářů vzniklých v průběhu války.


Autor : 🕔17.12.2002 📕34.786

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře