Main Menu
User Menu

7. pěší pluk [1921-1934]

7. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 7. INFANTERIE-REGIMENT
7. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Schweidnitz
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 3. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Schweidnitz
Velitelé pluku 01.1921-00.1924 Keiser von
00.1924-00.1925 Fritsch
00.1925-00.1929 Stülpnagel
00.1929-00.1932 Metz
00.1932-00.1932 Gerhardt
00.1932-00.1934 Bohnstedt
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/7
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/7
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/7
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 7
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/7-pesi-pluk-1921-1934-t60078#216718Verze : 0
MOD