Main Menu
User Menu

7,5 cm FlaK Vickers (e)

7,5 cm Flak Vickers (e) - pôvodne britské delá QF 3-in 20cwt, získané po porážke British Expeditionary Force vo Francúzsku v roku 1940.Zdroj: poznámky autora
URL : https://www.valka.cz/7-5-cm-FlaK-Vickers-e-t47399#185062Verze : 0
MOD
Děla pocházela nejen z Francie ale i z kořisti získané na Krétě, v Řecku a údajně i na Balkáně. tento název byl použit pro všechny varianty zbraně která se němcům dostala do užívání.

zdroj : Small arms, Artilery and special Weapon of the Third Reich
autoři T. Gander a P. Chamberlain, vydavatelství Macdonald and Jane´s vydáno v Londýně 1978 ISBN 0 354 01108 1
URL : https://www.valka.cz/7-5-cm-FlaK-Vickers-e-t47399#185088Verze : 0
Ak sa jedná len o trofejné a nijako neupravené typy zbraní, myslím, že by nemali mať samostatnú tému. Je to zbytočné. Skôr by sa mali vyhotoviť samostatné zoznamy označovania "beute" zbraní...napr.delostrelectvo, obrnená technika, ručné zbrane....
URL : https://www.valka.cz/7-5-cm-FlaK-Vickers-e-t47399#185090Verze : 0
MOD
Obvykle je to děláno tak že pouze věci které se týkají služby dané zbraně (tedy třeba zde kde byla získána) jsou obsahem příspěvku, další jsou řešeny tak jak to udělal buko, tedy odkazem. Má to logiku, ten kdo hledá dělo pod německým označením by ho jinak těžko našel.
URL : https://www.valka.cz/7-5-cm-FlaK-Vickers-e-t47399#185093Verze : 0
branov návrh má niečo dobré, ale aj niečo zlé - pokiaľ bude prehľad označenia koristnej techniky, nevzniknú nové témy, ale pokiaľ bude niekto hľadať konkrétny typ (napríklad pri linkovaní), tak ho nenájde.... V prvom príspevku je odkaz na originál, tak isto v origináli sú odkazy na tieto označenia (nie len nemecká, ale aj fínske a pod...). Tu by mali byť len veci týkajúce sa služby v Nemecku (jednotky, poľné úpravy a pod...)
URL : https://www.valka.cz/7-5-cm-FlaK-Vickers-e-t47399#185095Verze : 0
MOD
Ale viete si prestaviť tú neprehľadnosť, keď tu v nemeckej technike vznikne súhrn desiatok, či nebodaj stovák typov, ktoré niesú nemeckou záležitosťou, len im boli pridelené nemecké označenia ? Už teraz je tu problém orientovať sa v tej plejáde typov a poľných úprav. Neviem si predstaviť, žeby sa tu napr. v tankoch objavilo to kvantum "koristi". Pre takéto prípady označenia koristných typov by sa mohlo podumať nad ďalšou vetvou štruktúry príslušného subfóra. Napr. by u nemčúrov vzniklo BEUTE fórum. V každej relevantnej kategórii zbraní. Inak Nemčúri sú v používaní koristných zbraní špecifickí, takže by sa to týkalo prednostne asi len ich. Podumajte o tom.
URL : https://www.valka.cz/7-5-cm-FlaK-Vickers-e-t47399#185096Verze : 0
MOD
Obecně se to netýká jen němců, třeba finové byli na mimořádně pestré paletě kořistní techniky, jen němci mají tohle více známé a jako jedna z mála armád si pro podobné kořistní zbraně vytvářeli označení které do toho vnáší tenhle problém. Ale kořistní výzbroj používala třeba i slovenská armáda jen třeba Komsomolec (měli jich asi 20) nebyl pokud vím speciálně označen, takže ten problém nevzniká. Ale pokud vím tak právě slovenská armáda používala označení LT-38 pro tanky které byly vyráběny jako Pz38(t) (máme tady anomálii protože ho chápeme jako ČS tank byť byl vyráběn vlastně pro WH a dodáván spojencům)
Problém je v tom co píše buko, pokud někdo linkuje , nebo hledá nějakou konkrétní věc pod německým (nebo jiným označením) vůbec nemusí tušit že jde o kořistní francouzský, ruský nebo buhvíjaký výrobek, proto myslím že ta verze kdy je založen pod státem výrobce jako normální a pod státem uživatele jako odkazovací (jen s nezbytným pozadím typu ukořistěno zde, používáno u pobřežní obrany) na to pak lze linkovat a samozřejmě se i hledající dozví že zbraň kterou považoval za finskou je třeba anglická. Není to vůbec specifika němců, řada ČS kanonů je původem Rakousko-Uherská a sám jsem je tam přesouval potom co je J. Fídler založil v ČS, v ČS pak jsou linky že zbraň označená xy je původem RU kanon označený AB. Je to aspoň v dělostřelectvu zažité a správné použití. Ani v technice to není o moc horší, problém je spíš to že se pro každou podverzi třeba SdKfz 251 založí samostatný topic (tím je jich přes dvacet) a samozřejmě to dělá problémy, ale T-34 kterých měli němci poměrně hodně má myslím jen jedno nebo dvě označení, podobně i ostatní podobné stroje, takže bych to až tak složitě neviděl.
URL : https://www.valka.cz/7-5-cm-FlaK-Vickers-e-t47399#185149Verze : 0
Ok, ako chcete, ja sa prispôsobím.
URL : https://www.valka.cz/7-5-cm-FlaK-Vickers-e-t47399#185228Verze : 0
MOD