Main Menu
User Menu

66. divize [1944-1945]

66. divize


249. pěší pluk
304. pěší pluk
305. pěší pluk
jízdní nebo průzkumný pluk
66. dělostřelecký pluk
66. ženijní pluk
66. spojovací jednotka
66. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/66-divize-1944-1945-t20319#76400Verze : 0
MOD
Měly se účastnit úvodních bojů na Filipínách, poté se měly účastnit bojů v Barmě a Kambodži. 1. Velitelem měl být Šó Šó H. Kamincu.


Podle Japanese Army od Henryho Corase(z roku 1996, vyšlo pouze v USA)
URL : https://www.valka.cz/66-divize-1944-1945-t20319#217360Verze : 0

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 66. Divize
Datum vzniku 22.07.1944 Taiwan
Předchůdce ---
Datum zániku 30.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství DD.07.1944 ( Taiwan Army )
22.09.1944 10. Armádní okruh
Dislokace ---
Velitelé 14.07.1944 - 02.11.1944 Kitagawa, Kazuo
02.11.1944 - 30.09.1945 Nakashima, Kisaburo
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/66-divize-1944-1945-t20319#307650Verze : 0