Main Menu
User Menu

61. střelecký sbor [1943-1945]

61st Rifle Corps / 61-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
61. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
61-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.08.1943-DD.11.1943 21. armáda
DD.12.1943-DD.10.1944 33. armáda
DD.10.1944-09.05.1945 69. armáda
Dislokace:
Deployed:
10.08.1943-DD.MM.1944 východoevropské válčiště
DD.MM.1944-DD.MM.RRRR středoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
10.08.1943-28.05.1944 Ilin, Alexandr Michailovič (Geněral-major / Генерал-майор)
29.05.1944-01.11.1944 Grigorjevskij, Ivan Fjodorovič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.11.1944-09.05.1945 Grigorjevskij, Ivan Fjodorovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.12.1942-DD.05.1945 41. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/nRNVqM
https://goo.gl/RX1vGp
https://goo.gl/fGMSIi
https://goo.gl/Km2Y6V
URL : https://www.valka.cz/61-strelecky-sbor-1943-1945-t58414#210785Verze : 2
MOD