Main Menu
User Menu

6. stíhací letecká divize vzdušných sil vojenského námořníctva [1943-RRRR]

6th Fighter Aviation Division of the Navy Air Force

6. stíhacia letecká divízia vzdušných síl vojenského námorníctva

6-я истребительная авиационная дивизия ВВС ВМФ (6 иад ВМФ/6 иад СФ)

     
Název:
Name:
6. stíhací letecká divize vzdušných sil vojenského námořníctva
Originální název:
Original Name:
6-я истребительная Краснознаменная Печенгская авиационная дивизия Военно-Воздушных Сил Военно-морского флота
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
6. stíhací letecká brigáda vzdušných sil vojenského námořnictva
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.07.1943-08.09.1943 Petruchin, Nikolaj Trofimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
09.09.1943-18.11.1943 Semenichin, Marat Vasilievič (Major / Mайор)
18.11.1943-05.06.1944 Semenichin, Marat Vasilievič (Podpolkovnik / Подполковник)
11.06.1944-31.12.1944 Petruchin, Nikolaj Trofimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
01.01.1945-DD.MM.RRRR Semenichin, Marat Vasilievič (Podpolkovnik / Подполковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.07.1943-DD.11.1944 Beljakov, Dmitrij Michajlovič (Podpolkovnik / Подполковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
31.10.1944-DD.MM.RRRR Pečengská
Vyznamenání:
Decorations:
03.11.1944 Rad červenej zástavy
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 20.07.1943 do 09.05.1945
Zdroje:
Sources:
https://allaces.ru/sssr/struct/d/iad6.php
https://sk16.ru/vvssf.shtml
URL : https://www.valka.cz/6-stihaci-letecka-divize-vzdusnych-sil-vojenskeho-namornictva-1943-RRRR-t194621#609852Verze : 1
MOD