Main Menu
User Menu

6. ponorková divize [1992-1994]

6th Submarine Division

6. ponorková divízia

6-я дивизия подводных лодок (6 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
6. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
6-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1992
Předchůdce:
Predecessor:
6. ponorková divízia
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1994
Nástupce:
Successor:
pripojená k 7. ponorkovej divízii
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1992-01.10.1994 9. ponorková eskadra
Dislokace:
Deployed:
01.01.1992-DD.10.1994 ?, námorná základňa Vidjajevo

Velitel:
Commander:
01.01.1992-23.08.1993 Kuznecov, Michail Jurjevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.08.1993-20.06.1994 Kuznecov, Michail Jurjevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1991-26.05.1992 Katuchin, Leonid Fjodorovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
26.05.1992-30.12.1994 Avlastimov, Valerij Georgievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
URL : https://www.valka.cz/6-ponorkova-divize-1992-1994-t238118#658435Verze : 2
MOD