Main Menu
User Menu

6. pěší pluk [1921-1934]

6. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 6. INFANTERIE-REGIMENT
6. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Lübeck
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 2. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Lübeck
Velitelé pluku 01.1921-01.1922 Helfritz Paul
01.1922-11.1923 Stolz Ernst
11.1923-01.1924 Hagen Heinrich von dem
01.1924-12.1926 Bülow Hartwig von
12.1926-03.1927 Unruh Walter von
03.1927-03.1929 Gienanth Curt svobodný pán von
03.1929-02.1931 Witzendorff Bodo von
02.1931-02.1934 Gercke Hubert
02.1934-10.1934 Both Kuno-Hans von
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/6
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/6
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/6
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 6
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/6-pesi-pluk-1921-1934-t71382#251542Verze : 0
MOD