Main Menu
User Menu

6. obrněná divize [1939-1945]

6th Armoured Division

Velká Británie 6. OBRNĚNÁ DIVIZE
Datum vzniku 12.9.1940
Předchůdce
Datum zániku 2.5.1945
Následovník
Nadřízené velitelství
Dislokace severní Afrika, Itálie
Velitelé gen.mjr. Sir John Crocker 27.09.1940 dо 09.01.1941
brig.gen. E.D. Fanshawe 09.01.1941 dо 22.02.1941
gen.mjr. Sir John Crocker 22.02.1941 dо 15.10.1941
gen.mjr. Herbert Lumsden 15.10.1941 dо 29.10.1941
gen.mjr. C.H. Gairdner 29.10.1941 dо 19.05.1942
gen.mjr. C.F. Keightley 19.05.1942 dо 19.12.1943
gen.mjr. V. Eveleigh 19.12.1943 dо 15.02.1944
brig.gen. W.E.G. Hemming 15.02.1944 dо 19.03.1944
gen.mjr. V. Eveleigh 19.03.1944 dо 24.07.1944
gen.mjr. Gerald Templer 24.07.1944 dо 05.08.1944
grig.gen. C.A.M.D. Scott 05.08.1944 dо 13.08.1944
brig.gen. F.N. Mitchell 13.08.1944 dо 21.08.1944
gen.mjr. H. Murray 21.08.1944 dо 27.07.1945
brig.gen. A.C. Gore 27.07.1945 dо 31.08.1945
Podřízená velitelství 20th Armoured Brigade 1940 - 1942
26th Armoured Brigade 1940 - 1945
38th (Irish) Infantry Brigade 1942 - 1943
1st Infantry Brigade (Guards)1943 - 1944
61st Infantry Brigade1944 - 1945
Podřízená tělesa 6th Support Group (1940 - 1942
1st Derbyshire Yeomanry (Reconnaissance)]
[5th Field Squadron, Royal Engineers]
[8th Field Squadron, Royal Engineers]
[625th Field Squadron, Royal Engineers]
[144th Field Park Squadron, Royal Engineers]
[6th Bridging Troop, Royal Engineers]
[6th Armoured Division Signal Regiment]
[12th (HAC Regiment, Royal Horse Artillery]
[152nd (The Ayrshire Yeomanry), Field Regiment, Royal Artillery]
[72nd Anti-Tank Regiment, Royal Artillery]
[51st Light Anti-Aircraft Regiment, Royal Artillery
Prameny https://tankfront.ru/allies/uk/uk.html
Literatura
URL : https://www.valka.cz/6-obrnena-divize-1939-1945-t88924#331197Verze : 0