Main Menu
User Menu

6. hladinová eskadra [1952-1961]

6-ja eskadra / 6th


SVAZ SOVĚTSKÝCH SOCIALISTICKÝCH REPUBLIK 6-Я ЭСКАДРА
6. HLADINOVÁ ESKADRA
Datum vzniku 25.01.1952
Předchůdce 20. divize torpédoborců
Datum zániku 01.04.1961
Následovník ---
Nadřízené velitelství 01.1952-04.1961 Severní loďstvo
Dislokace 01.1952-04.1961 Poljarnyj
Velitelé eskadry 01.1952-05.1952 Gurin, Anton Josifovič
05.1952-05.1957 Mědvěděv, Leonid Vladimirovič
05.1957-10.1960 Lobov, Semjon Michajlovič
10.1960-04.1961 Ajstov, Anatolij Georgijevič
Podřízená divizní velitelství 04.1956-04.1961 2. křižníková divize
04.1956-09.1959 5. křižníková divize
Podřízená brigádní velitelství 06.1955-04.1956 6. brigáda strážních lodí
06.1959-04.1961 10. brigáda strážních lodí
01.1952-04.1956 120. brigáda torpédoborců
09.1959-04.1961 120. brigáda torpédoborců
01.1952-04.1956 121. brigáda torpédoborců
01.1952-04.1956 122. brigáda torpédoborců
07.1957-04.1961 176. brigáda lodí v záloze
03.1953-04.1956 178. brigáda torpédoborců
Literatura Ščedrolosev, V.V.: Istorija sozdanija i razvitija nadvodnych sil Sevěrnogo flota. Časť 2. Tajfun 2, 1997, no. 6, s. 20-26.
URL : https://www.valka.cz/6-hladinova-eskadra-1952-1961-t78567#288693Verze : 0
MOD