Main Menu
User Menu

6. flotila torpédovek [1938-1941]

6th Torpedo Boats Flotilla / 6. Torpedoboots-Flottille

     
Název:
Name:
6. flotila torpédovek
Originální název:
Original Name:
6. Torpedoboots-Flottille
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1938
Předchůdce:
Predecessor:
3. flotila torpédovek
Datum zániku:
Disbanded:
16.02.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
01.07.1938-04.04.1939 Henigst, Hans (Korvettenkapitän)
04.04.1939-04.03.1940 Waue, Georg (Korvettenkapitän)
04.03.1940-DD.01.1941 Hartgenstein, Werner (Korvettenkapitän)
DD.01.1941-16.02.1941 Marks, Hans (Korvettenkapitän)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
04.04.1939 byla do 6. flotily torpédovek začleněna 4. flotila torpédovek
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.deutschekriegsmarine.de/
URL : https://www.valka.cz/6-flotila-torpedovek-1938-1941-t12389#428472Verze : 0
MOD
6. flotila torpédovek / 6. Torpedoboots-Flottille



hlavní inženýři flotily:
únor 1939 - únor 1940 – kapitán poručík Ing. Schlewing
únor 1940 – únor 1941 - kapitán poručík Ing. Keller
listopad 1943 – srpen 1944 – kapitán poručík Ing. Mittmann



k flotile patřily tyto lodě:


Iltis
Jaguar
Luchs
Wolf
Seeadler


v roce 1940 byly odebrány flotile tyto lodě:


Iltis
Jaguar
Seeadler


v listopadu 1943 obdržela flotila tyto lodě:


T 28
T 29
T 30
T 31
T 32
T 33


v lednu 1944 byly flotile odebrány tyto lodě:


T 28
T 29


v lednu 1944 byla k flotile přidělena loď:


T 23
URL : https://www.valka.cz/6-flotila-torpedovek-1938-1941-t12389#41074Verze : 0