Main Menu
User Menu

6. divize [1888-1945]

6. divize


13. pěší pluk
25. pěší pluk
45. pěší pluk
6. jízdní pluk
6. dělostřelecký pluk (36x 75m děla)
6. ženijní pluk
6. spojovací jednotka
6. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/6-divize-1888-1945-t20130#75704Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 6. Divize
Datum vzniku 14.05.1888 Hiroshima
Předchůdce ---
Datum zániku DD.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 27.07.1937 Čínská posádková armáda
31.08.1937 1. Armáda
20.10.1937 10. Armáda
14.02.1938 Expediční armáda Centrální Čína
04.07.1938 11. Armáda
??.11.1942 17. Armáda
Dislokace ---
Velitelé 10.06.1918 - 28.06.1921 Koike, Yasuyuki
28.06.1921 - 24.11.1922 Yamada, Torao
24.11.1922 - 02.03.1026 Yuhara, Kanzo
02.03.1926 - 01.08.1929 Fukuda, Hikosuke
01.08.1929 - 01.08.1931 Araki, Sadao
01.08.1931 - 05.03.1934 Sakamoto, Masaemon
05.03.1934 - 02.12.1935 Kashii, Kohei
02.12.1935 - 28.12.1937 Tani, Hisao
28.12.1937 - 01.12.1939 Inaba, Shiro
01.12.1939 - 01.04.1941 Machijiri, Kacumoto
01.04.1941 - 01.04.1945 Kanda, Masatane
01.04.1945 - DD.09.1945 Akinaga, Tsutomi
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/6-divize-1888-1945-t20130#307792Verze : 0