Main Menu
User Menu

6. brigáda [1954-1963]

6th Brigade

     
Název:
Name:
6. brigáda
Originální název:
Original Name:
6. brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.02.1954
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1963
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.02.1954-01.10.1963 Sbor Vnitřní stráže
Dislokace:
Deployed:
10.02.1954-01.07.1960 Jáchymov, kasárny /
01.07.1960-01.10.1963 Ostrov nad Ohří, kasárny /

Velitel:
Commander:
10.02.1954-01.10.1963 ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.02.1954-01.10.1963 1. prapor
10.02.1954-01.10.1963 2. prapor
10.02.1954-01.10.1963 3. prapor
01.10.1963-01.04.1966 6. samostatný prapor

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
10.02.1954-01.07.1960 Útvar 1801 Jáchymov
01.07.1960-01.10.1963 Útvar 1801 Ostrov nad Ohří
Zdroje:
Sources:
www.abscr.cz
https://vojenstvi.cz/vasedotazy_30.htm
https://vojenstvi.cz/vasedotazy_50.htm
URL : https://www.valka.cz/6-brigada-1954-1963-t232765#644218Verze : 0
MOD