Main Menu
User Menu

6. brigáda [1925-1936]

6th Brigade

     
Název:
Name:
6. brigáda
Originální název:
Original Name:
6th Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
6. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
6. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1925-24.08.1936 3. divize
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-27.12.1927 Salt Lake City, Fort Douglas
27.12.1927-08.10.1931 San Diego, Fort Rosecrans
08.10.1931-24.08.1936 Salt Lake City, Fort Douglas

Velitel:
Commander:
23.03.1925-27.10.1925 McCaskey, Walter B. (Colonel)
27.10.1925-01.08.1926 Holbrook, Lucius R. (Brigadier General)
01.08.1926-26.11.1927 Bolles, Frank C. (Colonel)
26.11.1927-26.06.1929 Van Deman, Ralph H. (Brigadier General)
19.07.1929-25.01.1930 Shaw, George C. (Brigadier General)
25.01.1930-01.07.1930 Brown, Fred R. (Colonel)
01.07.1930-30.11.1932 McCleave, Robert (Brigadier General)
30.11.1932-13.06.1933 Stone, Charles B. (Colonel)
13.06.1933-31.08.1935 Whitworth, Pegram (Brigadier General)
31.08.1935-06.09.1935 Sweeney, Walter C. (Colonel)
06.09.1935-10.01.1936 Trott, Clement A. (Brigadier General)
10.01.1936-24.08.1936 Sweeney, Walter C. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/6-brigada-1925-1936-t197952#568202Verze : 7
MOD