Main Menu
User Menu

59. stíhací skupina [1943-1944]

59th Fighter Group

vytvořena jako 59th Observation Group 21.8.1941
Aktivována 1.9.1941
Deaktivována 18.10.1942
Aktivována 1.3.1943
Přetvořena na 59th Reconnaissance Group v dubnu 1943
Přetvořena na 59th Fighter Group v srpnu 1943
Zrušena 1.5.1944


SQUADRONY
34th (formálně 126th) - 1941 - 1942; 1943
103rd - 1941 - 1942
447th - 1943 - 1944
488th (formálně 9th) - 1942; 1943 - 1944
489th (formálně 104th) - 1941 - 1942; 1943 - 1944
490th (formálně 119th) - 1942; 1943 - 1944


STATIONS
Newark, Newark Army Airfield , 1.9.1941
Fayetteville, Pope Field , říjen 1941
Ft Dix, NJ, prosinec 1941 - 18.10.1942
Fort Myers, Fort Myers Army Airfield , 1.3.1943
Thomasville, Thomasville Army Airfield , 30.3.1943 - 1.5.1944


COMMANDERS
Lt Col Victor Dallin, 1941
Lt Col Chester A Charles, leden 1942 - neznámé datum
Maj Leland S McGowan, 24.3.1943
Lt Col William R Clingerman Jr, 14.4.1943
Col James B League Jr, říjen 1943
Lt Col James Van G Wilson, 11.3. - 1.5.1944


CAMPAIGNS
Antisubmarine, American Theater


DECORATIONS
None
URL : https://www.valka.cz/59-stihaci-skupina-1943-1944-t7675#20433Verze : 3