Main Menu
User Menu

57. divize [1940-1945]

57. divize


117. pěší pluk
152. pěší pluk
52. pěší pluk
57. průzkumný pluk
57. dělostřelecký pluk (24x 75mm děla, 12x 105mm houfnice)
57. ženijní pluk
57. spojovací jednotka
57. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/57-divize-1940-1945-t20310#76391Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 57. Divize
Datum vzniku 10.07.1940 Hirosake
Předchůdce ---
Datum zániku 30.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 01.08.1940 ( direct control of the Emperor )
02.12.1940 Severní oblastní armáda
01.08.1941 3. Armáda
03.12.1941 4. Armáda
DD.MM.1945 16. Armádní okruh
Dislokace ---
Velitelé 01.08.1940 - 15.10.1941 Ito, Takeshi
15.10.1941 - 11.03.1943 Kusumoto, Minoru
11.03.1943 - 23.03.1945 Uemura, Mikio
23.03.1945 - 30.09.1945 Yano, Masao
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/57-divize-1940-1945-t20310#307811Verze : 0