Main Menu
User Menu

56. stíhací křídlo (protivzdušné obrany) [1960-1964]

56th Fighter Wing (Air Defense)

     
Název:
Name:
56. stíhací křídlo (protivzdušné obrany)
Originální název:
Original Name:
56th Fighter Wing (Air Defense)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.12.1960
Předchůdce:
Predecessor:
56. přepadové stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1964
Nástupce:
Successor:
56. letecké křídlo zvláštního určení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.12.1960-01.02.1961 Velitelství protivzdušné obrany
01.02.1961-01.10.1963 ?
01.10.1963-01.01.1964 ?
Dislokace:
Deployed:
01.02.1961-01.01.1964 Gwinn, K. I. Sawyer Air Force Base
Velitel:
Commander:
28.12.1960-31.01.1961 -, - (-)
01.02.1961-16.05.1963 Reed, James F. (Colonel)
16.05.1963-01.01.1964 Konosky, John M. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/56-stihaci-kridlo-protivzdusne-obrany-1960-1964-t138477#452624Verze : 0
MOD