Main Menu
User Menu

55. protichemická rota [1989-2004]

55 kompania przeciwchemiczna

     
Název:
Name:
55. protichemická rota
Originální název:
Original Name:
55 kompania przeciwchemiczna
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.05.1989
Předchůdce:
Predecessor:
55. chemická rota 1)
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.2004
Nástupce:
Successor:
55. chemická rota 1)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.05.1989-01.07.2004 9. flotila pobřežní obrany
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
13.06.1989-25.05.1990 Majewski, Piotr (porucznik marynarki)
26.05.1990-30.03.1992 Koprowski, Edward (porucznik marynarki)
01.04.1992-18.03.1999 Rudziński, Dariusz (porucznik marynarki)
19.03.1999-04.11.1999 Zboiński, Piotr (porucznik marynarki)
05.11.1999-12.10.2004 Szmidt, Kryzstof (porucznik marynarki)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1) Jednotka byla pouze přejmenována a po 15 letech se vrátila k původnímu názvu.
Zdroje:
Sources:
www.jednostki-wojskowe.pl
https://www.90lat.mw.mil.pl/index.php?akcja=55kchem
www.3fo.mw.mil.pl
www.mw.mil.pl
URL : https://www.valka.cz/55-protichemicka-rota-1989-2004-t96363#358953Verze : 0
MOD