Main Menu
User Menu

55. motostřelecký pluk [1958-1991]

55th Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
55. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
55. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
55. střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1991
Nástupce:
Successor:
55. mechanizovaný pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-01.09.1966 18. motostřelecká divize
01.09.1966-01.12.1990 14. tanková divize
01.12.1990-31.10.1991 14. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-31.10.1991 Trebišov, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1958-DD.MM.1964 , ( )
DD.MM.1964-DD.MM.1972 Gardoň, Ján (Plukovník)
DD.MM.1972-DD.MM.1973 Nevelös, František (Plukovník)
DD.MM.1973-DD.11.1974 Pastor, Jozef1) (Podplukovník)
DD.11.1974-DD.11.1975 Andrejčák, Imrich (Major)
DD.11.1975-DD.11.1979 Radimský, František (Podplukovník)
DD.11.1979-DD.11.1982 Pančík, Ján (Major)
DD.11.1982-DD.MM.1984 Čmilanský, Ján (Podplukovník)
DD.MM.1984-DD.MM.1989 Tkáč, Jaroslav (Podplukovník)
DD.MM.1989-DD.MM.1991 Trippé, Ivo (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-31.10.1991 Motostřelecký pluk Hrdinu Sovietskeho zväzu partizána kapitána Jána Nálepku
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-31.10.1991 VÚ 5958 Trebišov
1)pověřený
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/55-motostrelecky-pluk-1958-1991-t43082#170431Verze : 3
MOD