Main Menu
User Menu

53. automobilní prapor [1961-1983]

53rd Automobile Battalion

     
Název:
Name:
53. automobilní prapor
Originální název:
Original Name:
53. automobilní prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
06.08.1961
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1983
Nástupce:
Successor:
13. prapor materiálního zabezpečení
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
06.08.1961-01.11.1983 13. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
06.08.1961-15.10.1968 Mladá, kasárny /
15.10.1968-01.11.1983 Hlohovec, kasárny /

Velitel:
Commander:
06.08.1961-DD.MM.1963 Poskočil, František
DD.MM.1963-DD.MM.1969 Pehe, Přemysl
DD.MM.1969-DD.MM.1977 Straka, Ľubomír
DD.MM.1977-DD.MM.1980 Turzík, Pavol
DD.MM.1980-01.11.1983 Hritz, Jozef
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

06.08.1961-01.11.1983
Poznámka:
Note:
06.08.1961-DD.10.1968 VÚ 4444 Mladá
00.10.1968-01.11.1983 VÚ 4444 Hlohovec
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond ČSLA
URL : https://www.valka.cz/53-automobilni-prapor-1961-1983-t67812#238938Verze : 1
MOD