Main Menu
User Menu

51. rota radiotechnického zabezpečení "S" [1965-1991]

51st Electronic Support Company "S"

     
Název:
Name:
51. rota radiotechnického zabezpečení "S"
Originální název:
Original Name:
51. rota radiotechnického zabezpečení "S"
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1965
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1965-01.05.1991 51. prapor radiotechnického zabezpečení
01.05.1991-01.11.1991 20. letecká základna
Dislokace:
Deployed:
01.09.1965-01.08.1991 Náměšť nad Oslavou, letiště /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Švec, Václav, (major)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
DD.MM.1978-01.11.1991 VÚ 3095 Náměšť nad Oslavou
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (51. prapor radiotechnického zabezpečení),
URL : https://www.valka.cz/51-rota-radiotechnickeho-zabezpeceni-S-1965-1991-t50661#457426Verze : 1
MOD
51. rota radiotechnického zabezpečení "S"


Krycí číslo: VÚ 3095
Zřízení: 01.09.1965
Dislokace: Náměšť nad Oslavou
Nadřízená jednotka: 51. prapor radiotechnického zabezpečení


Zrušení: 01.11.1991


Zdroj: www.vojenstvi.cz, ISSN 1802-151401.
URL : https://www.valka.cz/51-rota-radiotechnickeho-zabezpeceni-S-1965-1991-t50661#194368Verze : 0
Prvním velitelem

51. roty RTZ "S"

byl ustanoven Švec Václav, (major)


Složení v době zřízení:
a) spojovací četa
b) radionavigační četa
c) skupina naváděcích radiolokátorů



Zdroj: Dúbravčík, Jan: "DVACÍTKA" ; Svět křídel Cheb * 2004
URL : https://www.valka.cz/51-rota-radiotechnickeho-zabezpeceni-S-1965-1991-t50661#457429Verze : 0