Main Menu
User Menu

51. pěší brigáda [1921-1943]

51st Infantry Brigade

     
Název:
Name:
51. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
51st Infantry Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.09.1921
Předchůdce:
Predecessor:
1. pěší brigáda Massachusettské Národní gardy
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.1921-DD.MM.1942 26. divize
Dislokace:
Deployed:
30.09.1921-01.06.1926 Boston, ?
01.06.1926-21.01.1941 Quincy, ?
21.01.1941-DD.MM.RRRR Falmouth, Camp Edwards

Velitel:
Commander:
30.09.1921-22.03.1923 Logan, Edward L. (Brigadier General)
22.03.1923-03.05.1928 Foote, Alfred F. (Brigadier General)
18.05.1928-14.12.1931 Gray, Albert C. (Brigadier General)
24.12.1931-23.12.1936 Desmond, Arthur W. (Brigadier General)
24.12.1936-12.02.1942 Rose, William I. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Velitelství 51. brigády bylo 1. 5. 1943 změněno na velitelství Divize Americal, která ale již zhruba rok existovala a v květnu 1943 prošla reorganizací.
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/51-pesi-brigada-1921-1943-t198155#568584Verze : 3
MOD