Main Menu
User Menu

501. skupina navádění letadel a včasné výstrahy [1949-1952]

501st Aircraft Control and Warning Group

     
Název:
Name:
501. skupina navádění letadel a včasné výstrahy
Originální název:
Original Name:
501st Aircraft Control and Warning Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.05.1949
Předchůdce:
Predecessor:
501. taktická řidicí skupina
Datum zániku:
Disbanded:
16.03.1952
Nástupce:
Successor:
501. taktická řidicí skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.06.1949-10.10.1949 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
10.10.1949-01.08.1951 2. letecká divize
01.08.1951-16.03.1952 12. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
10.06.1949-17.07.1949 Zwingenberg
17.07.1949-16.03.1952 Landsberg am Lech, Landsberg Air Base
Velitel:
Commander:
10.06.1949-10.11.1949 Collins, Fred J. (Lieutenant Colonel)
10.11.1949-16.03.1952 Coats, Lee B. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/501-skupina-navadeni-letadel-a-vcasne-vystrahy-1949-1952-t138910#453057Verze : 0
MOD