Main Menu
User Menu

50. ponorková divize [1984-1991]

50th Submarine Division

50. ponorková divízia

50-я дивизия подводных лодок (50 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
50. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
50-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1984
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
50. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.06.1984-31.12.1991 9. ponorková eskadra
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
DD.MM.1984-DD.MM.1987 Gorbunov, Alexandr Vasiljevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1987-15.02.1989 Jermakov, Nikolaj Vasilievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
15.02.1989-DD.06.1989 Jermakov, Nikolaj Vasilievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.06.1989-DD.12.1989 ?, ? ( )
DD.12.1989-31.12.1991 Lagir, Vjačeslav Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.06.1984-DD.MM.1987 Jermakov, Nikolaj Vasilievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1987-31.12.1991 ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
URL : https://www.valka.cz/50-ponorkova-divize-1984-1991-t238012#658181Verze : 0
MOD