Main Menu
User Menu

5. stíhací divize [1943-1945]

5th Fighter Division / 5. Jagddivision

     
Název:
Name:
5. stíhací divize
Originální název:
Original Name:
5. Jagddivision
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Vyšší stíhací velitelství Západ (část)
Datum zániku:
Disbanded:
26.01.1945
Nástupce:
Successor:
16. letecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1943-DD.10.1944 II. stíhací sbor
DD.10.1944-DD.01.1945 Velitelství letectva Západ
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
15.09.1943-11.11.1943 Bülow-Bothkamp, Harry von (Oberst)
11.11.1943-05.02.1944 Huth, Joachim-Friedrich (Generalmajor)
05.02.1944-26.01.1945 Hentschel, Karl (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.09.1943-02.10.1944 Moldenhauer, Harald (Hauptmann)
02.10.1944-26.01.1945 Eschwege, Siegfried von (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
08.05.1944-DD.08.1944 II. skupina Noční stíhací eskadry 4
DD.06.1944-DD.07.1944 Noční stíhací eskadra 2
DD.08.1944-DD.09.1944 I. skupina Stíhací eskadry 4
DD.MM.1945-27.04.1945 Skupina blízkého průzkumu 13
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Noční stíhací prostorové velitelství 106
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Noční stíhací prostorové velitelství 107
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Noční stíhací prostorové velitelství 108
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Noční stíhací prostorové velitelství 112
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stíhací velitelství 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
https://www.ww2.dk/air/hq/5jd.htm
URL : https://www.valka.cz/5-stihaci-divize-1943-1945-t124633#424264Verze : 1
MOD