Main Menu
User Menu

5. protiletadlová dělostřelecká divize (W) [1944-1945]

5th Anti-Aircraft Artillery Division (W) / 5. Flak-Division (W)

     
Název:
Name:
5. protiletadlová dělostřelecká divize (W)
Originální název:
Original Name:
5. Flak-Division (W)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1944-DD.04.1945 LXV. armádní sbor
DD.04.1945-08.05.1945 Protiletadlový sbor ke zvláštnímu použití
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
15.11.1944-06.02.1945 Walter, Eugen ( )
06.02.1945-08.05.1945 Wachtel, Max ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/5fladiv.htm
URL : https://www.valka.cz/5-protiletadlova-delostrelecka-divize-W-1944-1945-t125443#425814Verze : 0
MOD