Main Menu
User Menu

5. protiletadlová dělostřelecká divize [1941-1944]

5th Anti-Aircraft Artillery Division / 5. Flak-Division

     
Název:
Name:
5. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
5. Flak-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protivzdušné obrany 5
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1941-01.01.1943 Letecká župa XII
01.01.1943-DD.04.1944 Velitelství letectva Jihovýchod
DD.04.1944-31.08.1944 Letecká armáda 4
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Velitel:
Commander:
01.09.1941-15.04.1942 Menzel, Kurt (Generalleutnant)
18.04.1942-12.11.1942 Neuffer, Georg (Generalleutnant)
13.11.1942-31.08.1944 Kuderna, Julius (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/ground/flak/5fladiv.htm
URL CZ: https://www.valka.cz/5-protiletadlova-delostrelecka-divize-1941-1944-t2650#425813Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/5th-Anti-Aircraft-Artillery-Division-5-Flak-Division-t2650#425813Version : 0
MOD