Main Menu
User Menu

5. pěší pluk [1921-1934]

5. Infanterie-Regiment


NĚMECKÁ REPUBLIKA 5. INFANTERIE-REGIMENT
5. PĚŠÍ PLUK
Datum vzniku 01.01.1921
Předchůdce
Datum zániku 01.10.1934
Následovník Pěší pluk Stettin
Nadřízené velitelství 01.1921-10.1934 Velitelství pěchoty 2. divize
Dislokace 01.1921-10.1934 Stettin
Velitelé pluku 01.1921-01.1923 Tieschowitz von Tieschowa Hans
01.1923-04.1925 Heistermann von Ziehlberg Leopold
04.1925-03.1928 Kuhlwein von Rathenow Horst
03.1928-02.1930 Liebmann Curt
02.1930-02.1932 Noack Max
02.1932-10.1932 Einem Kurt von
10.1932-09.1934 Viebahn Mx von
09.1934-10.1934 Chappuis Friedrich Wilhelm von
Podřízené oddíly 01.1921-10.1934 Pěší prapor I/5
01.1921-10.1934 Pěší prapor II/5
01.1921-10.1934 Pěší prapor III/5
01.1921-10.1934 Výcvikový prapor pěšího pluku 5
Literatura Tessin, Georg: Deutsche Verbände und Truppen 1919-1933. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1974.
Tessin, Georg: Formationsgeschichte der Wehrmacht 1933-1939. Boppard am Rhein, Harald Boldt Verlag 1959.
URL : https://www.valka.cz/5-pesi-pluk-1921-1934-t71381#251541Verze : 0
MOD