Main Menu
User Menu

5. obrněná skupina [1943-1944]

5th Armored Group

     
Název:
Name:
5. obrněná skupina
Originální název:
Original Name:
5th Armored Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.11.1943
Předchůdce:
Predecessor:
5. tanková skupina
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1943-29.04.1944 Středisko stíhačů tanků
01.05.1944-02.07.1944 XXIII. sbor
Dislokace:
Deployed:
22.11.1943-29.04.1944 Camp Hood
29.04.1944-02.07.1944 Fort Huachuca
02.07.1944-01.12.1944 Camp Hood

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
5. obrněná skupina (černošská)
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/5-obrnena-skupina-1943-1944-t161931#492234Verze : 0
MOD