Main Menu
User Menu

49. motostřelecký pluk [1958-1991]

49th Motor Rifle Regiment

     
Název:
Name:
49. motostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
49. motostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1958
Předchůdce:
Predecessor:
49. střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1991
Nástupce:
Successor:
49. mechanizovaný pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1958-31.10.1991 20. motostřelecká divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1958-31.10.1991 Mariánské Lázně, Kasárna Hamrníky /
Velitel:
Commander:
01.10.1958-DD.MM.1961 Špirk, Karel
DD.MM.1961-DD.MM.1964 Mašek, Josef
DD.MM.1964-DD.MM.1967 Vondrák, Zdeněk
DD.MM.1967-DD.MM.1972 Borek, František
DD.MM.1972-DD.MM.1973 Špitálník, Evžen
DD.MM.1973-DD.MM.1978 Pejřimovský, Pavel
DD.MM.1978-DD.MM.1981 Švehla, Bedřich
DD.MM.1981-DD.MM.1984 Vítek, Jiří
DD.MM.1984-DD.MM.1986 Petráš, Ladislav
DD.MM.1986-DD.MM.1988 Hajaš, Jozef
DD.MM.1988-DD.MM.1989 Souhrada, Zdeněk
DD.MM.1989-DD.MM.1990 Nový, Stanislav
DD.MM.1990-01.11.1991 Vass, Michal
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.10.1958-01.11.1991 1. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 2. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 3. motostřelecký prapor
01.10.1958-01.11.1991 Tankový prapor
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1958-01.11.1991
Vyznamenání:
Decorations:

Poznámka:
Note:
01.10.1958-01.11.1991 VÚ 6983 Mariánské Lázně
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond 49. motostřelecký pluk
URL : https://www.valka.cz/49-motostrelecky-pluk-1958-1991-t54676#201901Verze : 0
MOD