Main Menu
User Menu

49. gardová tanková brigáda [1944-1945]

49th Guards Tank Brigade / 49-я гвардейская танковая бригада

     
Název:
Name:
49. gardová tanková brigáda
Originální název:
Original Name:
49-я гвардейская танковая бригада
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
107. tanková brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
10.06.1945
Nástupce:
Successor:
49. gardový tankový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.11.1944-10.06.1945 12. gardový tankový sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.11.1944-10.06.1945 Abramov, Tichon Porfirjevič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.12.1944-DD.01.1945 Korsukov, Vasilij Ivanovič (Major / Mайор)
DD.01.1945-05.04.1945 Andrejev, Jakov Andrejevič (Podpolkovnik / Подполковник)
05.04.1945-10.06.1945 Koreškov, Alexej Ivanovič (Major / Mайор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tbr/gvtbr49.html
URL : https://www.valka.cz/49-gardova-tankova-brigada-1944-1945-t62003#522932Verze : 0
MOD