Main Menu
User Menu

48. stíhací bombardovací křídlo [1952-1958]

48th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
48. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
48th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.07.1958
Nástupce:
Successor:
48. taktické stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.07.1952-01.01.1958 12. letecká armáda
01.01.1958-08.07.1958 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
Dislokace:
Deployed:
25.06.1952-08.07.1958 Semoutiers-Montsaon, Chaumont-Semoutiers Air Base
Velitel:
Commander:
10.07.1952-27.05.1953 Moore, Joseph H. (Colonel)
27.05.1953-01.06.1955 Peterson, Chesley G. (Colonel)
01.06.1955-01.08.1955 Leverette, William L. (Colonel)
01.08.1955-DD.12.1956 Clark, Albert P. Jr (Brigadier General)
DD.12.1956-08.07.1958 Smith, Stanton T. Jr (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.07.1952-08.12.1957 48. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/48-stihaci-bombardovaci-kridlo-1952-1958-t138445#452591Verze : 0
MOD