Main Menu
User Menu

48. divize [1940-1945]

48. divize


1. formoský pěší pluk
2. formoský pěší pluk
47. pěší pluk
48. průzkumný pluk
48. dělostřelecký pluk (36x 75mm horská děla)
48. ženijní pluk
48. spojovací jednotka
48. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/48-divize-1940-1945-t20301#76380Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 48. Divize
Datum vzniku 30.11.1940 Kumamoto
Předchůdce ---
Datum zániku 30.09.1945
Následovník ---
Nadřízené velitelství 06.12.1940 Jihočínský armádní okruh
05.07.1941 23. Armáda
12.08.1941 Formoská armáda
06.11.1941 14. Armáda
??.02.1942 16. Armáda
??.01.1943 19. Armáda
??.03.1945 16. Armáda
Dislokace ---
Velitelé 02.12.1940 - 15.09.1941 Nakagawa, Hiroshi
15.09.1941 - 22.11.1944 Tsuchihashi, Yuitsu
22.11.1944 - 30.09.1945 Yamada, Kunitaro
Podřízené útvary ---
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/48-divize-1940-1945-t20301#307979Verze : 0