Main Menu
User Menu

47. bombardovací křídlo (střední) [1943-1945]

47th Bombardment Wing (Medium)

     
Název:
Name:
47. bombardovací křídlo (střední)
Originální název:
Original Name:
47th Bombardment Wing (Medium)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
7. stíhací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
09.04.1945
Nástupce:
Successor:
47. bombardovací křídlo, těžké
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.02.1943-01.09.1943 Severozápadoafrické velitelství strategického letectva
01.09.1943-01.11.1943 12. velitelství bombardovacího letectva
01.11.1943-09.04.1945 15. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
11.01.1943-01.03.1943 Chelghoum Laid, Chateau-dun-du-Rhumel Airfield /
01.03.1943-08.06.1943 El Guerrah
08.06.1943-07.08.1943 Jendouba, Engle Field (Souk-el-Arba II) /
07.08.1943-01.10.1943 Hammamet
01.10.1943-09.04.1945 Manduria, Manduria Airfield /

Velitel:
Commander:
14.01.1943-25.02.1944 Ridenour, Carlyle H. (Brigadier General)
25.02.1944-05.03.1944 Atkinson, Joseph H. (Brigadier General)
05.03.1944-09.04.1945 Rush, Hugo P. (Brigadier General)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.02.1943-06.06.1943 320. bombardovací skupina (střední)
24.09.1943-31.10.1943 98. bombardovací skupina (těžká)
17.11.1943-28.04.1945 98. bombardovací skupina (těžká)
11.12.1943-15.05.1945 449. bombardovací skupina (těžká)
11.12.1943-07.04.1944 451. bombardovací skupina, těžká
20.12.1943-09.04.1945 450. bombardovací skupina (těžká)

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/47-bombardovaci-kridlo-stredni-1943-1945-t139225#453372Verze : 1
MOD