Main Menu
User Menu

45. ponorková divize [1962-1991]

45th Submarine Division

45. ponorková divízia

45-я дивизия подводных лодок (45 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
45. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
45-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.11.1962
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
45. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.01.1967-DD.11.1973 15. ponorková eskadra
DD.11.1973-31.12.1991 2. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, záliv Krašennikova /

Velitel:
Commander:
DD.07.1963-07.05.1966 Salov, Vladimir Semjonovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
07.05.1966-DD.08.1966 Salov, Vladimir Semjonovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1966-25.10.1967 Čistjakov, Nikolaj Borisovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
25.10.1967-DD.05.1971 Čistjakov, Nikolaj Borisovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.05.1971-08.05.1972 Tumanov, Viktor Grigorjevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
08.05.1972-DD.10.1975 Tumanov, Viktor Grigorjevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1975-14.02.1977 Zamorev, Vjačeslav Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
14.02.1977-DD.08.1980 Zamorev, Vjačeslav Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1980-23.02.1981 Jerofejev, Oleg Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
23.02.1981-DD.08.1982 Jerofejev, Oleg Alexandrovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.08.1982-29.10.1984 Gordejev, Igor Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
29.10.1984-DD.07.1986 Gordejev, Igor Ivanovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.07.1986-17.02.1988 Vodovatov, Viktor Alexejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
17.02.1988-DD.09.1988 Vodovatov, Viktor Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1988-25.04.1990 Zacharenko, Michail Georgijevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
25.04.1990-DD.09.1990 Zacharenko, Michail Georgijevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.09.1990-31.12.1991 Kirillov, Jurij Vasiljevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.10.1962-DD.MM.1966 Istratov, Nikolaj Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1966-DD.MM.1969 Vasilenko, Ivan Vasiljevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1969-DD.05.1971 Tumanov, Viktor Grigorjevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.05.1971-DD.06.1976 Možajskij, Alexandr Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1976-DD.07.1977 Šalygin, Gennadij Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1977-DD.MM.1981 Zajcev, Nikolaj Pavlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1981-DD.08.1982 Gordejev, Igor Ivanovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.09.1982-DD.MM.1983 Komaricyn, Anatolij Alexandrovič (Kapitan 2-go ranga / Капитан 2-го ранга)
DD.MM.1983-DD.09.1984 Komaricyn, Anatolij Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.09.1984-DD.07.1986 Vodovatov, Viktor Alexejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.07.1986-DD.09.1988 Zacharenko, Michail Georgijevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.09.1988-DD.09.1990 Kirillov, Jurij Vasiljevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.09.1990-31.12.1991 Apollonov, Andrej Alexandrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://vladre.boltenkov.ru/soed_TOF.html
URL : https://www.valka.cz/45-ponorkova-divize-1962-1991-t238142#658482Verze : 0
MOD