Main Menu
User Menu

45. námořní torpédovací, bombardovací a průzkumné křídlo [1943-1944]

45th Naval Torpedo Bomber Reconnaissance Wing


SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO
45th NAVAL TORPEDO BOMBER RECONNAISSANCE WING
45. NÁMORNÉ TORPÉDOVACIE, BOMBARDOVACIE A PRIESKUMNÉ KRÍDLO
Dátum vzniku
25.10.1943
Predchodca

Dátum zániku
21.04.1944
Nástupca
11. námorné torpédovacie, bombardovacie a prieskumné krídlo
Nadriadené veliteľstvo
DD.02.1944-21.04.1944 Eastern Fleet
Dislokácia
DD.02.1944-21.04.1944 HMS Atheling
Velitelia
25.10.1943-01.12.1943 Boulding, B.E. DSC (Lt Cdr)
01.12.1943-31.01.1944 Douglas, G. DFC (Lt Cdr)
31.01.1944-21.04.1944 ????
Podřízené telesa
25.10.1943-21.04.1944 822. peruť FAA
25.10.1943-21.04.1944 823. peruť FAA
Pramene

Literatúra
David Wragg - Fleet Arm Handbook 1939-1945, Sutton Publishing, ISBN 0-7509-3430-1
Poznámka

URL : https://www.valka.cz/45-namorni-torpedovaci-bombardovaci-a-pruzkumne-kridlo-1943-1944-t76097#280838Verze : 0
MOD