Main Menu
User Menu

45. bombardovací skupina (střední) [1941-1942]

45th Bombardment Group (Medium)

     
Název:
Name:
45. bombardovací skupina (střední)
Originální název:
Original Name:
45th Bombardment Group (Medium)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.12.1941
Předchůdce:
Predecessor:
45. bombardovací skupina (lehká)
Datum zániku:
Disbanded:
08.12.1942
Nástupce:
Successor:
45. operační skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.08.1941-05.01.1942 1. velitelství letecké podpory
05.01.1942-13.10.1942 1. velitelství bombardovacího letectva
13.10.1942-20.11.1942 Protiponorkové velitelství armádních vzdušných sil
20.11.1942-08.12.1942 26. protiponorkové křídlo
Dislokace:
Deployed:
18.06.1941-16.05.1942 Manchester, Grenier Army Airfield
16.05.1942-23.06.1942 Dover, Municipal Airport, Dover Airdrome
23.06.1942-08.12.1942 Miami, Miami Army Airfield

Velitel:
Commander:
01.04.1941-DD.09.1942 McHenry, George A. (Lieutenant Colonel)
DD.09.1942-08.12.1942 Haas, Charles W. (Lieutenant Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/45-bombardovaci-skupina-stredni-1941-1942-t136911#451055Verze : 3
MOD