Main Menu
User Menu

440. stíhací bombardovací křídlo [1952-1957]

440th Fighter-Bomber Wing

     
Název:
Name:
440. stíhací bombardovací křídlo
Originální název:
Original Name:
440th Fighter-Bomber Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.05.1952
Předchůdce:
Predecessor:
440. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
08.09.1957
Nástupce:
Successor:
440. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.06.1952-08.09.1957 10. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
15.06.1952-15.08.1952 Ft Snelling
15.08.1952-08.09.1957 Minneapolis, Minneapolis–Saint Paul International Airport

Velitel:
Commander:
DD.08.1952-23.01.1953 Obermann, E. Esco (Colonel)
23.01.1953-08.09.1957 Gustke, Russell F. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.06.1952-08.09.1957 440. stíhací-bombardovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/440-stihaci-bombardovaci-kridlo-1952-1957-t138808#452955Verze : 0
MOD