Main Menu
User Menu

43. tanková divize [1957-1965]

43rd Tank Division

43-я танковая дивизия

     
Název:
Name:
43. tanková divize
Originální název:
Original Name:
43-я танковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1957
Předchůdce:
Predecessor:
60. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
11.05.1965
Nástupce:
Successor:
60. tanková divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.03.1957-11.05.1965 13. gardový armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
15.03.1957-11.05.1965 Dzeržinsk, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/43-tankova-divize-1957-1965-t68698#676228Verze : 1
MOD
43-я танковая дивизия / 43. tanková divize [1957-1965]

Velitelství divize vzniklo 15. března 1957 přejmenováním z velitelství 60. střelecké divize [1953-1957]. Nacházelo se v Dzeržinsku a podléhalo velitelství 13. gardového armádního sboru [
Velitelství divize bylo 11. května 1965 přejmenováno na velitelství 60. tankové divize [1965-1989].
URL : https://www.valka.cz/43-tankova-divize-1957-1965-t68698#240886Verze : 3
MOD