Main Menu
User Menu

41. ponorková divize [1973-1991]

41st Submarine Division

41. ponorková divízia

41-я дивизия подводных лодок (41 ДиПЛ)

     
Název:
Name:
41. ponorková divize
Originální název:
Original Name:
41-я дивизия подводных лодок
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.02.1973
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
41. ponorková divízia
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.02.1973-DD.11.1974 3. ponorková flotila
DD.11.1974-31.12.1991 11. ponorková flotila
Dislokace:
Deployed:
DD.02.1973-DD.05.1974 ?, záliv Sajda /
DD.05.1974-DD.MM.RRRR Gremicha, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.1973-DD.10.1974 Korobov, Vadim Konstantinovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.10.1974-DD.11.1976 Ustjancev, Alexandr Michajlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.06.1980-17.02.1982 Baltin, Eduard Dmitrievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
17.02.1982-DD.04.1982 Baltin, Eduard Dmitrievič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.04.1982-03.11.1983 Bjelov, Jurij Pavlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
03.11.1983-DD.MM.1984 Bjelov, Jurij Pavlovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
DD.MM.1984-17.02.1988 Bezkorovajnyj, Vladimir Gerasimovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
17.02.1988-DD.MM.1988 Bezkorovajnyj, Vladimir Gerasimovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
17.05.1990-31.12.1991 Sokolov, Nikolaj Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1976-DD.MM.1982 Bjelov, Jurij Pavlovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1982-DD.MM.1983 Bezkorovajnyj, Vladimir Gerasimovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
DD.MM.1983-DD.07.1984 Šilin, Jurij Konstantinovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.submarines.narod.ru/soed_SF.html
URL : https://www.valka.cz/41-ponorkova-divize-1973-1991-t237996#658137Verze : 0
MOD