Main Menu
User Menu

40. divize [1939-1945]

40. divize


234. pěší pluk
235. pěší pluk
236. pěší pluk
40. průzkumný pluk
40. dělostřelecký pluk (36x 75mm horská děla)
40. ženijní pluk
40. spojovací jednotka
40. transportní pluk
URL : https://www.valka.cz/40-divize-1939-1945-t20294#76373Verze : 0
MOD

JAPONSKÉ CÍSAŘSTVÍ 40. Divize
Datum vzniku 30.06.1939 Zentsuji
Předchůdce -
Datum zániku 30.09.1945
Následovník -
Nadřízené velitelství 02.10.1939 11. Armáda
DD.MM.1945 Čínská expediční armáda
Dislokace -
Velitelé 02.10.1939 - 25.08.1942 Amaya, Naojikiro
25.08.1941 - 03.08.1944 Aoki, Seiichi
03.08.1944 - 30.09.1945 Miyakawa, Seizo
Podřízené útvary -
Prameny https://www.axishistory.com/index.php?id=8258
Literatura
URL : https://www.valka.cz/40-divize-1939-1945-t20294#308379Verze : 0